Ma dönt az euróövezeti kamatról az EKB
Ma tartja augusztusi kamatdöntő ülését az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsa.
Ma tartja augusztusi kamatdöntő ülését az Európai Központi Bank (EKB) kormányzótanácsa.
Lassan már az ábécé összes betűje sem lesz elég, hogy jellemezzék a nemzetközi válság lehetséges kimenetelét, miközben új és újabb meglepetések érik a piacokat. Most éppen mindenki a csütörtöki uniós csúcsértekezletre vár, ahol a görögökről szóló döntés az egész eurózóna sorsát meghatározhatja.
Az Európai Központi Bank (EKB) elnöke szerint az EU tagországoknak el kellene gondolkodniuk egy közös pénzügyminiszteri poszt létrehozásáról.
Az olasz Mario Draghit nevezték ki az EU-országok csúcsvezetői az Európai Központi Bank új elnökévé - jelentette be Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke.
Jürgen Stark az Európai Központi Bank (EKB) igazgatótanácsának tagja szerint minden további pénzügyi mentőcsomag kész öngyilkosság lenne az euróövezetnek akkor, ha nem egészítené ki a pénzügyi rendszer átalakítása és gazdaságpolitikai irányváltás.
A várakozásoknak megfelelően nem változtatott irányadó kamatlábán az Európai Központi Bank (EKB) csütörtöki kamatdöntő ülésén. Az EKB irányadó kamatlába a bank monetáris tanácsának döntése értelmében továbbra is 1,25 százalék.
A német kormány visszafogottan nyilatkozott pénteken az előző nap az Európai Központi Bank elnöke által javasolt euróövezeti pénzügyminisztérium felállításáról.
Hétvégi nyilatkozataiban az Európai Központi Bank elnöke (EKB) újólag visszautasította, hogy néhány tagállam tartósan fennálló adósságválsága miatt veszélyben lenne az euróövezet.
Nagy valószínűséggel Mario Draghit, az olasz központi bank jelenlegi vezetője lesz az Európai Központi Bank (EKB) új vezetője, miután Angela Merkel, német kancellár is támogatja jelölését a posztra.
A nagyhírű washingtoni agytröszt, a Joseph Stiglitz és más Nobel-díjas közgazdák nevével fémjelzett Gazdasági és Politikai Kutatóközpont, a CEPR alapító igazgatója, Mark Weisbrot szerint Görögországnak fel kellene adnia az eurót. A hvg.hu-nak adott interjújában azt állítja, hogy az európai intézmények és az IMF állandósítani akarják a gyengébb országok kiszolgáltatottságát, ezért támogatja az IMF „lerázását” célzó magyar törekvéseket is.
A Bild német napilap értesülései szerint Angela Merkel, német kancellár Mario Draghit, az olasz központi bank jelenlegi elnökét látná szívesen az Európai Központi Bank éléről távozó Jean-Claude Trichet utódaként. A német kancellária közleményben tagadta, hogy lenne hivatalos támogatott.
Az Európai Központi Bank (EKB) szerint Görögország továbbra is végrehajtja államháztartási reformprogramját, és képes lesz elboldogulni adóssága átalakítása nélkül.
Itt az ideje a mélyreható változásoknak az unió gazdasági kereteiben, valóban azon a ponton vagyunk, amikor elérkezett a döntések ideje - jelentette ki az Európai Központi Bank (EKB) elnöke pénteken Frankfurtban az Európai Parlamentben tartott beszédében.
Az európai vezetőknek meggyőző választ, világos üzenetet kell adniuk a piacoknak az euróövezeti adósságválságra, attól függetlenül is, hogy az Európai Központi Bank (EKB) immár azzal "fenyegetőzik", hogy a növekvő inflációs nyomásra akár már áprilisban kamatot emel - jelentette ki pénteken a német kancellár.
A Húszak (G20) pénteki megállapodása a belső gazdasági egyensúlytalanságok kölcsönös figyeléséről „nem fogja aláaknázni a központi bankok függetlenségét” az Európai Központi Bank (EKB) elnöke, Jean-Claude Trichet szerint.
Egyik napról a másikra rendkívüli módon megugrott az egynapos sürgősségi hitelek felvétele az Európai Központi Banknál (EKB) csütörtökön, aminek egyelőre csak találgatják az okát a piacokon.
Görögországban további jelentős reformok szükségesek a költségvetés fenntarthatóságának és a gazdasági növekedés biztosításához, annak ellenére, hogy az ország előrelépéseket tett céljainak teljesítése érdekében - értékelt a Nemzetközi Valutaalap, az Európai Bizottság (EB) és az Európai Központi Bank (EKB), a harmadik Görögországi felülvizsgálati kiküldetés után kiadott pénteki közös közleményben.
Az Európai Központi Bank (EKB) vezető képviselői szerint nincs szükség kamatemelésre a közeljövőben, az infláció pedig középtávon 2 százalék alatt, az EKB célsávjában marad - számolt be szerdán a Bloomberg hírügynökség, amely szerint az euróövezeti jegybank képviselői a kamatemelési várakozásokat kívánják hűteni.
Nagy Anna kormányszóvivő közölte: a kormány módosítani kívánja a Magyar Nemzeti Bankról szóló törvényt, a monetáris tanács négy külső tagjáról a parlament gazdasági bizottságának ajánlása alapján a plenáris ülés feles többséggel fog dönteni.
Az Európai Központi Bank (EKB) kedden arra figyelmeztette Magyarországot, hogy az MNB-törvény tervezett változtatásai, a bankot érintő kormányzati bírálatokkal együtt a magyar jegybanki politika befolyásolására irányuló kísérletnek tekinthetők.